Šport

HC DAC Dunajská Streda

O projekte

Kráľovné slovenskej hádzanej. Za uplynulých 7 rokov sa HC DAC Dunajská Streda postupne vypracoval z druholigového klubu medzi slovenskú hádzanársku špičku. Za tento čas sa im podarilo priblížiť k takým úspešným slovenským klubom ako je Duslo Šaľa či Iuventa Michalovce.

V roku 2023 sa dostali na samotný vrchol domácich hádzanárskych súťaží. Hráčky v žlto-modrých dresoch suverénne ovládli aktuálny ročník hádzanárskej súťaže MOL Liga. Svoju pozíciu na vrchole potvrdili aj na národných majstrovstvách. Hádzanárky HC DAC Dunajská Streda získali premiérový titul majsteriek Slovenska. Rozhodli o tom vo finále play off víťazstvom nad MŠK Iuventa Michalovce 23:22 a v sérii triumfovali 2:1 na zápasy. Dunajskostredčanky tak ukončili 11 sezón trvajúcu hegemóniu Iuventy a ich radosť bola o to väčšia. Právom ich tak môžeme nazvať kráľovnami slovenskej hádzanej.

„Hovorí sa, že je ľahšie titul získať než ho obhájiť, každopádne sa budeme snažiť v novej sezóne o obhajobu dosiahnutého výsledku. Urobíme všetko pre to, aby sme v niektorom z pohárov EHF postúpili čo najďalej“, hovorí Zoltán Horváth, prezident klubu.

Víťazstvá sú vždy výsledkom drobných každodenných pokrokov a prístupu. Nevzdať to, ísť ďalej, prekonať sa, makať na sebe. Posledné štyri roky kráčame po tejto ceste s ženským hádzanárskym tímom HC DAC Dunajská Streda aj my. „Každý rok sledujeme postup tímu a výsledky tvrdej driny, ktoré za tento čas vzájomnej spolupráce dosiahli. Našim hádzanárkam srdečne gratulujeme k tohtoročným výsledkom a tešíme sa z ich úspechu“, dodáva Anton Molnár, riaditeľ Komunikácie spoločnosti SLOVNAFT, a.s.