Spoločnosť

Krimichémia

O projekte

V televíznych seriáloch je vyriešenie kriminálnych prípadov často veľmi jednoduché: vzorka z miesta činu sa vloží do zázračného prístroja v laboratóriu a ten okamžite chrlí relevantné údaje. Dôkaz je na svete a páchateľ usvedčený. Aká je to v skutočnosti ťažká a mimoriadne precízna práca, ukazuje žiakom súťaž Krimichémia.

Aby si školáci a školáčky otvárali obzory pestrého a dobrodružného sveta otvára pre nich Slovnaft už viac ako 10 rokov súťaže Krimichémia a po novom aj Minikrimi. Aktuálne sa do projektu zapája viac než 100 slovenských škôl. Krimichémia preniesla napätie seriálov, s kriminalistickou tematikou z televíznych obrazoviek do školských lavíc.

Obe súťaže sú založené na záhade a dôležitosti overiť si fakty a svoju hypotézu. Školské tímy v nich totiž objasňujú kriminálny prípad z prostredia rafinérie.

V závere ako z kriminálneho seriálu prichádza obhajoba hypotézy pred improvizovaným súdom. Víťazný tím tak musí byť nielen vedomostne podkutý, ale preukázať aj tímovú prácu a komunikačné zručnosti.

Výhrou je okrem vecných cien aj exkurzia v rafinérii.