Udržateľné podnikanie

Plaváreň pre verejnosť

O projekte

Krytá plaváreň Slovnaft ponúkne otváracie hodiny aj pre verejnosť

Obyvatelia a návštevníci Bratislavy, budú môcť od septembra cez víkendy pilotne využiť plaváreň vo Vlčom hrdle. V hlavnom meste je nedostatok krytých bazénov a spoločnosť túto situáciu vníma. Preto sa rozhodla poskytnúť svoju plaváreň, ktorá bola doteraz primárne pre zamestnancov. Chce vyjsť v ústrety aj občanom v okolitých mestských častiach ako Podunajské Biskupice, Vrakuňa, či Ružinov a priľahlým obciam ako Rovinka, či Dunajská Lužná. V týchto častiach je totiž obmedzený prístup ku verejným krytým plaveckým bazénom. Počas týždňa plaváreň budú môcť využívať aj okolité školy na plavecké výcviky. Záujemcovia z radov verejnosti sa môžu tešiť na 25 metrový bazén počas víkendov už od 2. septembra.

„Krytú plaváreň prevádzkujeme od roku 1973. V minulosti slúžila najmä pre študentov Stredného odborného učilišťa – Slovnaft, dnes primárne pre zamestnancov spoločnosti ako športový benefit a prenajíma sa tiež tretím stranám, firmám či plaveckým školám, ktoré v nej robia plavecké výcviky. Po viacerých rozhovoroch s predstaviteľmi okolitých samospráv a dotazoch obyvateľov z okolia rafinérie sme sa rozhodli plaváreň v 50. roku jej prevádzky sprístupniť aj verejnosti,“ približuje hovorca spoločnosti Anton Molnár.

Verejných krytých plavární s veľkým bazénom, je v Bratislave momentálne málo. Plaváreň Slovnaft, ktorá sa nachádza priamo vo Vlčom hrdle, tak bude k dispozícií ďalším obyvateľom a obyvateľkám.  Záujemcovia z radov verejnosti môžu plaváreň Slovnaft využívať v sobotu a v nedeľu od 10:00 do 19:00 hod., a to aj počas sviatkov, keď pripadnú na víkendové dni. Vstupné na 90 min je pre dospelú osobu 5,50 eur, pre deti do 15 rokov, ZŤP a dôchodcov 3,50 eur. Deti do 3 rokov majú vstup zdarma. Vstup detí do 15 rokov na plaváreň je povolený len v sprievode dospelej osoby.

Voda v 25 metrovom plaveckom bazéne s počiatočnou hĺbkou 1,5 m a maximálnou hĺbkou 3,8 m dosahuje teplotu 27,5°C, teplota vzduchu je 30°C. Plaváreň je v blízkosti autobusovej stanice Vlčie hrdlo a motorizovaní návštevníci môžu zaparkovať priamo pred plavárňou. Plaváreň počas týždňa budú môcť využiť aj školy z okolitých mestských častí, či obcí na plavecké výcviky. Zaujímavosťou plavárne Slovnaft totiž je, že vďaka tzv. spodnému „prepadovému“ bazénu  ktorý sa nachádza pod plaveckým, je možné znížiť hladinu v hlavnom bazéne na úroveň, akú si vyžadujú detské plavecké výcviky. Po skončení výcviku sa upravená bazénová voda prečerpá späť, takže sa šetrí pitná voda a skracuje sa čas na obnovenie prevádzky bazéna.

„Keďže sme doteraz verejnú plaváreň neprevádzkovali, nadchádzajúcu sezónu chápeme ako pilot, aby sme nazbierali skúsenosti. Potrebujeme zistiť, aký je reálny záujem verejnosti a požiadavky na túto novú  službu pre našich spoluobčanov,“ dopĺňa A. Molnár.

Spoločnosť Slovnaft plánuje do konca roka urobiť aj rozsiahlu rekonštrukciu vzduchotechniky plavárne. O obmedzeniach v rámci prevádzky verejnej plavárne budeme informovať na web stránke plavárne: plavaren.slovnaft.sk.