Šport

SLOVNAFT Cup

O projekte

Slovenský pohár s tradičným názvom Slovnaft Cup je najvyššia slovenská pohárová súťaž vo futbale vo vekovej kategórii mužov. Vďaka Slovnaft Cupu môžeme aj my pomáhať pri zabezpečení spoľahlivej podpory, ktorá motivuje tímy k skvelým športovým výkonom.

Vďaka dôvere Slovenského futbalového zväzu, ktorý s nami uzavrel partnerstvo v súťažnom ročníku 2011/2012, získala po prvýkrát v histórii táto pohárová súťaž titulárneho partnera. Táto tradičná súťaž si postupne získala väčšiu vážnosť a popularitu nielen medzi slovenskými futbalovými klubmi, ale najmä medzi širokou diváckou verejnosťou.

V sezóne 2014/2015 vošiel do platnosti nový model najvyššej futbalovej súťaže, podľa ktorého sa do súťaže mohli zapojiť okrem klubov z Fortuna ligy a DOXXbet ligy aj tímy z regionálnych súťaží. Prvý ročník s novými pravidlami priniesol viac ako trojnásobný počet futbalových tímov, ktoré zohrali viac ako trojnásobný počet zápasov – na 179 prihlásených futbalových klubov čakalo 180 zápasov, ktoré divácky potešili všetkých fanúšikov futbalu.

Novinky (17)

SLOVNAFT Cup

12. júl 2023

SLOVNAFT CUP: Rekordný počet klubov a finále premiérovo v Košiciach

Jubilejný 55. ročník najstaršej slovenskej pohárovej súťaže – SLOVNAFT CUP-u – vstupuje do sezóny s najvyšším počtom prihlásených klubov. Až 281 mužstiev zabojuje v ročníku 2023/24 o cennú trofej. Ide o doteraz najvyšší počet súťažiacich klubov, o 26 viac než priniesol minulý ročník súťaže. Pohárová sezóna 2023/24 odštartuje predkolom, ktoré je na programe 22. a 23. júla. Finále sa premiérovo odohrá v Košiciach na jar budúceho roka.

SLOVNAFT Cup

03. máj 2023

FINÁLE SLOVNAFT CUPU 2022/23 – Spartak Trnava obhájil titul

Finálový zápas sa odohral v pondelok 1. mája 2023 na trnavskom Štadióne Antona Malatinského. Do histórie súťaže sa zapíše aj rekordným počtom divákov na tribúnach, ktorých bolo 15 427, čo je najviac v novodobej histórii pohárovej súťaže od roku 1993.

SLOVNAFT Cup

29. september 2022

Slovnaft fandí slušnosti na štadiónoch

Bratislava, 28. 9. 2022 – Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. otvára diskusiu o správaní sa na fanúšikovských tribúnach. Aby fandenie a podpora športu vytvárali prostredie priateľské k rodinám, spustila kampaň „Fandime slušnosti na štadiónoch“. Jej ambíciou je upozorniť na hrozby spojené s nekultúrnym fandením a poukázať na pozitíva športového fandenia, ktoré môže byť inšpiratívne, podporujúce a zábavné pre všetkých.