Šport

ŠTK 1914 Šamorín

O projekte

Druholigový hráč s bojovnosťou v srdci. Šamorínske mužstvo patrí k húževnatým druholigistom, ktorí sa nezľaknú ani silných súperov. V sezóne 2022/23 si pripísali na konto viacero úspechov. V pohárovej súťaži SLOVNAFT CUP sa im podaril historický výsledok. Nielenže sa prebojovali najďalej, ako kedykoľvek doteraz, v spoločných dueloch dokázali vyradiť aj veľký klub ako MŠK Žilina a len o vlások im ušlo víťazstvo nad bratislavským Slovanom o postup do finále. Okrem toho dvaja hráči zo šamorínskeho klubu reprezentovali Slovensko na svetovom šampionáte U20 v Argentíne na jar 2023.

Šamorínčania budujú okolo aktívnych športovcov komunitu, ktorá sa stotožňuje s rovnakými hodnotami, akým verí klub. Vytvárajú jej zázemie na socializáciu a trávenie voľného času. V klube je silná vnútorná štruktúra s kvalitnými, neustále sa vzdelávajúcimi trénermi. Nenahraditeľnou je pomocná ruka od dobrovoľníkov a dobrovoľníčok. V klube systematicky pracujú s deťmi už od materskej školy a s mládežou a vychovávajú si nasledujúcu generáciu.

„Spoluprácu so spoločnosťou Slovnaft ako naším generálnym partnerom si veľmi vážime. Cítime veľkú zodpovednosť dôstojne ju zastupovať práve v súťaži, ktorá nesie rovnaký názov. Výkonmi, výsledkami aj našou celkovou filozofiou a princípmi však chceme reprezentovať dobré meno klubu aj našich partnerov na ihrisku i mimo neho vždy,“ hovorí Csaba Horváth, prezident, športový riaditeľ a legenda FC ŠTK 1914 Šamorín.