Atletický míting Pravda – Televízia – Slovnaft

Atletický míting P-T-S s výbornými výkonmi

Na 57. ročníku najvýznamnejšieho slovenského atletického mítingu P-T-S sa v Šamoríne stretlo vyše 150 atlétov zo štyridsiatich krajín sveta. Napriek dažďu a vetru ponúklo podujatie skvelé výkony. O najlepší z nich sa postarala v behu na 5-tisíc metrov žien bronzová Gudaf Tsegayová z olympiády v Tokiu. Etiópčanka zabehla nový rekord mítingu a najlepší čas podujatia aj na 3-tisíc metrov. Jedným z očakávaných vrcholov mítingu bola ženská stovka, kde vyhrala jedenástka tohtoročných svetových tabuliek Michelle-Lee Ahyeová z Trinidadu a Tobaga. Na pódium siahala aj Slovenska Viktória Forster, nakoniec obsadila štvrté miesto. Stovku mužov jasne vyhral Američan Elijah Hall.

Slovenská atletika zaznamenala na mítingu niekoľko výborných výkonov. V hlavnom programe sa predstavili dve desiatky slovenských pretekárov, pričom Daniela Ledecká zvíťazila 400 m prekážok, Martin Kučera obsadil v rovnakej disciplíne mužov druhé miesto a oštepár Maximilián Slezák dosiahol osobný rekord. V národnom programe exceloval chodec banskobystrickej Dukly Dominik Černý, ktorý vyhral preteky na 3000 m s náskokom vyše osem sekúnd pred klubovým kolegom Miroslavom Úradníkom a v druhom najlepšom čase v tomto roku na svete 11:26,23 min, pričom za aktuálnym lídrom tabuliek Írom Davidom Kennym zaostal len 12 stotín. Atletický míting so strieborným štatútom World Athletics Continental Tour sa uskutočnil siedmy raz od svojho obnovenia v roku 2016 v športovom komplexe x-bionic®sphere v Šamoríne aj s podporou spoločnosti Slovnaft.