Ostatné aktivity

Na Slovensku sa začína futbalový sviatok EURO U19

Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 19 rokov prinesú na Slovensko najväčšie futbalové mládežnícke talenty. Svoju kariéru na nich odštartovali hviezdy svetového futbalu ako Mbappé, Torres Feran či Sané. Teraz je hosťujúcou krajinou sviatku mladých futbalistov EURO U19 v čase od 18. júna do 1. júla 2022 Slovensko a naša reprezentácia má ambíciu ukázať sa v tom najlepšom svetle. Po dvoch rokoch obmedzení organizátori veria, že vrcholové európske podujatie prinesie futbalovým fanúšikom nezabudnuteľné zážitky. K úspechu EURO U19 chce prispieť svojou podporou aj spoločnosť Slovnaft ako dlhoročný stabilný partner slovenského futbalu.

O usporiadaní futbalových majstrovstiev Európy EURO U19 na Slovensku rozhodla UEFA v roku 2019. V prospech malej krajiny v strede Európy hral aj fakt, že máme za sebou úspešnú organizáciu turnaja ME U17 v roku 2013 a ženské majstrovstvá Európy U19 v roku 2016. Ambasádormi EURO U19 na Slovensku sa stali bývalí vynikajúci hráči slovenskej reprezentácie Martin Škrtel a Robert Vittek. Na šampionáte sa predstaví osem futbalových tímov v dvoch základných skupinách, v ktorých odohrajú zápasy klasickým formátom každý s každým. Dva najlepšie tímy zo skupín postupujú do semifinále turnaja, a zároveň na majstrovstvá sveta vo futbale U19 2023 v Indonézii. Našej reprezentácii žreb určil skupinu A. Spolu so Slovenskom sú v nej tímy Rumunska, Talianska a Francúzska. Stretnutia skupiny A sa odohrajú na štadiónoch v Trnave a Dunajskej Strede, zápasy skupiny B sa odohrajú v Banskej Bystrici a v Žiari nad Hronom. Štadión v Senci bude hostiť v play-off stretnutie medzi tretími tímami a semifinále sa bude hrať v Dunajskej Strede, resp. v Trnave. Finálové stretnutie sa odohrá na štadióne Antona Malatinského v Trnave. PROGRAM ŠAMPIONÁTU EURO U19 A skupina (Trnava, Dunajská Streda) 18. júna: Slovensko - Francúzsko, Taliansko - Rumunsko 21. júna: Slovensko - Taliansko, Rumunsko - Francúzsko 24. júna: Rumunsko - Slovensko, Francúzsko - Taliansko B skupina (Banská Bystrica, Žiar nad Hronom) 19. júna: Anglicko - Rakúsko, víťaz 6. skupiny ER - Izrael 22. júna: Anglicko - víťaz 6. skupiny ER, Izrael - Rakúsko 25. júna: Izrael - Anglicko, Rakúsko - víťaz 6. skupiny ER play-off MS (Senec) 28. júna: 3. z A skupiny - 3. z B skupiny semifinále (Trnava, Dunajská Streda) 28. júna: víťaz A skupiny - 2. z B skupiny, víťaz B skupiny - 2. z A skupiny finále (Trnava) 1. júla: víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2 Fanúšikovia futbalu, ktorí sa nedostanú na štadióny, si budú môcť prenosy zápasov pozrieť live na stanici RTVS Šport Live.

Novinky (25)

Ostatné aktivity

04. september 2023

Nová posila v tíme FC Košice

Košický futbalový klub FC Košice počas posledných piatich rokov zažíva doslova revolúciu. Od jeho vzniku spojením menších regionálnych klubov z okolia Košíc v roku 2018 sa postupne z treťoligového klubu prekopal až medzi elitu slovenského futbalu. V roku 2022 sa presťahoval do novej Košickej futbalovej arény, ktorá po dobudovaní klubu poskytne zázemie a zároveň futbalový zážitok na úrovni pre takmer 13 000 divákov.

Ostatné aktivity

10. august 2023

Detskí diváci na letné shakespearovské slávnosti cestovali opäť s nami

Aby mohli deti z Centier pre rodiny a deti zažiť čarovnú atmosféru divadelného predstavenia, spojili sme sa s SAD Dunajská Streda a zabezpečili im odvoz na Letné shakespearovské slávnosti. Tento rok si v rámci projektu SHAKESPEARE S DEŤMI 80 najmenších návštevníkov pozrelo autorskú rozprávku Klamár Jago aj vďaka nám.

Ostatné aktivity

26. jún 2023

Scrabble z periodickej tabuľky prvkov a špiónka Trixi prilákali do Refinery Gallery desiatky detí

Bratislava, 26. júna 2023 – Dotknúť sa chémie, rafinérie, ale aj fyziky, matematiky, histórie či architektúry. Takmer 200 žiakov z bratislavských základných škôl sa mohlo na konci školského roka priblížiť svetu vedy a techniky na podujatí design factory Slovnaft College v Refinery Gallery – v bývalých priemyselných priestoroch, ktoré sa dnes využívajú na organizáciu rôznych podujatí. Aby deti objavovali svoje talenty, aby sa rozvíjali a získavali vedomosti, zručnosti aj sebavedomie, Slovnaft úzko spolupracuje so školami a podporuje mnohé aktivity pre žiakov aj študentov.