Ostatné aktivity

Nová posila v tíme FC Košice

Košický futbalový klub FC Košice počas posledných piatich rokov zažíva doslova revolúciu. Od jeho vzniku spojením menších regionálnych klubov z okolia Košíc v roku 2018 sa postupne z treťoligového klubu prekopal až medzi elitu slovenského futbalu. V roku 2022 sa presťahoval do novej Košickej futbalovej arény, ktorá po dobudovaní klubu poskytne zázemie a zároveň futbalový zážitok na úrovni pre takmer 13 000 divákov.

Klub tak doslova plní sny aj ambície svojich akcionárov, ale aj samotných hráčov. Do kádra trénera Antona Šoltisa prišlo počas leta sedem kvalitných posíl a výsledky v príprave signalizujú, že mužstvo má kvalitu i charakter. Najnovšou posilou mimo futbalového trávnika je partnerstvo so spoločnosťou Slovnaft. „Ako dlhoročný podporovateľ futbalu na Slovensku vidíme potenciál a aj doterajšie nasadenie Klubu FC Košice a tešíme sa, že od tohto leta môžu hráči hrdo nosiť logo Slovnaftu na dresoch", hovorí Anton Molnár, riaditeľ Komunikácie spoločnosti Slovnaft.

Predseda predstavenstva FC Košice, a.s., Gergely Sántha na margo partnerstva s akciovou spoločnosťou Slovnaft doplnil. „Veľmi si vážime podporu takej významnej korporácie, akou je Slovnaft. Partnerstvo je v každej sfére o dôvere a my sme poctení, že táto spoločnosť nám ju prejavila vo veľmi významnej miere. Rád by som vyzdvihol rokovania o spolupráci, ktoré boli veľmi korektné a profesionálne. Od začiatku bolo jasné, že Slovnaft vidí veľký potenciál značky FC Košice, čo je aj pre nás veľmi pozitívny signál," povedal Gergely Sántha, ktorý vyslovil aj zaujímavé prianie v súvislosti so vznikom tejto spolupráce. „Jednou z dvoch súťaží, v ktorej počas tejto sezóny účinkujeme, je Slovnaft Cup. A práve finále pohárovej súťaže nesúce meno jedného z našich hlavných partnerov sa uskutoční v máji budúceho roka na pôde Košickej futbalovej arény. Ak by sme boli jeho účastníkom, bolo by to nádherným potvrdením správnosti našej spolupráce," dodal.

Novinky (25)

Ostatné aktivity

10. august 2023

Detskí diváci na letné shakespearovské slávnosti cestovali opäť s nami

Aby mohli deti z Centier pre rodiny a deti zažiť čarovnú atmosféru divadelného predstavenia, spojili sme sa s SAD Dunajská Streda a zabezpečili im odvoz na Letné shakespearovské slávnosti. Tento rok si v rámci projektu SHAKESPEARE S DEŤMI 80 najmenších návštevníkov pozrelo autorskú rozprávku Klamár Jago aj vďaka nám.

Ostatné aktivity

26. jún 2023

Scrabble z periodickej tabuľky prvkov a špiónka Trixi prilákali do Refinery Gallery desiatky detí

Bratislava, 26. júna 2023 – Dotknúť sa chémie, rafinérie, ale aj fyziky, matematiky, histórie či architektúry. Takmer 200 žiakov z bratislavských základných škôl sa mohlo na konci školského roka priblížiť svetu vedy a techniky na podujatí design factory Slovnaft College v Refinery Gallery – v bývalých priemyselných priestoroch, ktoré sa dnes využívajú na organizáciu rôznych podujatí. Aby deti objavovali svoje talenty, aby sa rozvíjali a získavali vedomosti, zručnosti aj sebavedomie, Slovnaft úzko spolupracuje so školami a podporuje mnohé aktivity pre žiakov aj študentov.

Ostatné aktivity

16. jún 2022

Na Slovensku sa začína futbalový sviatok EURO U19

Majstrovstvá Európy vo futbale hráčov do 19 rokov prinesú na Slovensko najväčšie futbalové mládežnícke talenty. Svoju kariéru na nich odštartovali hviezdy svetového futbalu ako Mbappé, Torres Feran či Sané. Teraz je hosťujúcou krajinou sviatku mladých futbalistov EURO U19 v čase od 18. júna do 1. júla 2022 Slovensko a naša reprezentácia má ambíciu ukázať sa v tom najlepšom svetle. Po dvoch rokoch obmedzení organizátori veria, že vrcholové európske podujatie prinesie futbalovým fanúšikom nezabudnuteľné zážitky. K úspechu EURO U19 chce prispieť svojou podporou aj spoločnosť Slovnaft ako dlhoročný stabilný partner slovenského futbalu.