Kultúra

Art Film Fest

O projekte

Art Film Fest patrí medzi najvýznamnejšie filmové festivaly na Slovensku, s čoraz vyšším kreditom aj v zahraničí. Každý rok sa tisíce divákov z celého Slovenska, ako aj desiatky domácich a zahraničných filmových profesionálov stretávajú na jednom mieste, aby ocenili tých najlepších z filmového sveta.

Art Film Fest každoročne udeľuje významným osobnostiam domáceho a svetového filmu ceny Hercova misia a Zlatá kamera za mimoriadny prínos v kinematografii. S týmto festivalom sme boli spojení niekoľko ročníkov, počas ktorých vyrástol na kvalitný festival, ktorý navštevujú významné filmové a režisérske hviezdy.


Prvý ročník medzinárodného festivalu Art Film Fest sa konal už v roku 1993, keď sa v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne predstavilo 67 filmov z 11 krajín. V roku 2016 sa po 23 rokoch existencie mohol filmový festival  tešiť zo stoviek filmových profesionálov a z viac ako 120 filmov z celého sveta. Veľká zmena nastala v roku 2016, keď sa festival presťahoval z Trenčianskych Teplíc a Trenčína do Košíc, aby pokračoval vo svojej tradícii. Koncepcia sa nezmenila, no pribudlo viacero noviniek. Sekcia Variety Art Film Choise pre hrané filmy o umení alebo predpremiéra prehliadky filmov ocenených na festivaloch v Cannes, Benátkach či Berlíne.

 

Art Film Fest prezentuje vrcholovú zahraničnú tvorbu spolu s dielami regionálnej a slovenskej kinematografie. Vďaka prejavenej dôvere Art Film Festu, ktorý podporujeme, môžeme napĺňať naše kultúrne hodnoty.

Novinky (1)