Art Film Fest

Aj v tridsiatom ročníku MFF Art Film stojíme po boku kvalitnej kultúry

Festival Art Film oslavuje jubileum, od prvého ročníka je partnerom významného podujatia spoločnosť Slovnaft.

Slávnostný ceremoniál v košickej Kunsthalle odštartoval predposledný júnový víkend filmový maratón Medzinárodného filmového festivalu Art Film. Najväčší a najstarší filmový festival na Slovensku tento rok oslavuje tri desaťročia. Už v roku 1993, kedy festival začínal, sme stáli po jeho boku a je to tak dodnes.

„Art Film za tridsať rokov svojho fungovania priniesol na Slovensko nielen osobnosti svetovej kinematografie, ale predovšetkým priehrštie kvalitných kultúrnych zážitkov. Dobrý koncept aj nasadenie organizátorov pomáhalo festivalu vyrásť na súčasnú úroveň. Preto sme s potešením pri Art Filme dodnes,“ uviedla Erika Skupeňová z Komunikácie SLOVNAFT, a.s., ktorá zodpovedá za projekty spoločenskej zodpovednosti.

Väčšina histórie Art Filmu je spojená s mestom Trenčianske Teplice. V roku 2016 sa festival presťahoval do Košíc, kde našiel širšie zázemie a možnosti na ďalší rast. Art Film sa môže pochváliť dlhým zoznamom hereckých a režisérskych osobností, ktoré festival osobne navštívili a prevzali si ocenenia Hercova misia a Zlatá kamera. Sú medzi nimi legendy ako Franco Nero, Sophia Loren, Jean-Paul Belmondo, Geraldine Chaplin, Gérard Depardieu, Annie Girardot, Ornella Mutti, Mari Törőcsik, Vlastimil Brodský, Jozef Króner, Andrzej Wajda či Dušan Hanák. Na slávnostnom otvorení jubilejného 30. ročníka k nim pribudli režiséri Miloslav Luther a Cristi Puiu. MFF Art Film vzdal poctu aj Ctiborovi Bachratému, dvornému fotografovi Art Filmu, ktorý bol s festivalom spojený od jeho začiatkov. Históriu festivalu približuje výstava jeho fotografií.

Po slávnostnom otvorení Košice ponúkajú divákom exkluzívne filmové premiéry a bohatý sprievodný program do 28. júna.

#SpoluDokazemeVela

 

Foto: TASR

 

Novinky (1)