Komunita

Naše Mesto

O projekte

Nadácia Pontis každoročne organizuje podujatie s názvom Naše mesto, ktoré spája firmy a verejnosť s verejnoprospešnými organizáciami. Je to najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva a my sa tešíme, že sa ako dobrovoľníci môžeme stále zapájať.

Neziskové organizácie, občianske združenia, domovy sociálnych služieb, chránené dielne, základné, stredné či materské školy, centrá voľného času a materské centrá, nadácie, mestá, mestské rozpočtové či príspevkové organizácie zo zapojených miest, občianske iniciatívy alebo fyzické osoby. Všetky tieto subjekty môžu navrhnúť aktivity pre dobrovoľníkov v rámci podujatia Naše mesto. O účasť na podujatí sa však nemôžu uchádzať podnikateľské subjekty, podnikatelia na základe živnosti, organizácie podporujúce politické strany alebo hnutia.

Naši zamestnanci majú silný pocit zodpovednosti k svojmu mestu a obci. V rámci podujatia Naše mesto sa preto rozhodli prispieť k vytváraniu krajšieho prostredia, kde sa dobre žije. Aj preto si v roku 2015 najviac zamestnancov dobrovoľníkov zvolilo práce na zveľaďovaní verejných priestranstiev. A to všetko len preto, lebo chcú byť súčasťou komunity, ktorá je odhodlaná robiť svoje okolie krajším.

Novinky (2)

Naše Mesto

12. február 2019

Slovnaftári opäť pomáhajú!

Šikovné ruky dobrovoľníkov zo Slovnaftu pomáhali pri sťahovaní a upratovaní zrekonštruovaného lôžkového oddelenia na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave – Kramároch.

Naše Mesto

16. jún 2015

Za tohtoročné Naše Mesto sa slovnaftári hanbiť nemusia

Vyše 8500 dobrovoľníkov, 40 z nich zo Slovnaftu, množstvo zozbieraných vriec odpadu, nespočetné množstvo úsmevov a dobrého pocitu z pomáhania druhým. To je summa summarum piatkovej celoslovenskej dobrovoľníckej akcie Naše Mesto.