Naše Mesto

Za tohtoročné Naše Mesto sa slovnaftári hanbiť nemusia

Vyše 8500 dobrovoľníkov, 40 z nich zo Slovnaftu, množstvo zozbieraných vriec odpadu, nespočetné množstvo úsmevov a dobrého pocitu z pomáhania druhým. To je summa summarum piatkovej celoslovenskej dobrovoľníckej akcie Naše Mesto.

Už tradične sa každý rok schádzajú po celom Slovensku zamestnanci rôznych firiem, aby v jeden spoločný deň pomohli rôznorodým organizáciám zveľadiť to, čo najviac potrebujú. Spoločnosť Slovnaft sa na tomto projekte zúčastňuje už 8 rokov a záujem dobrovoľníkov z jej radov je neustále široký. Do tohtoročného Nášho Mesta sa zapojila štyridsiatka zamestnancov, ktorí boli následne rozdelení do viacerých skupiniek. Okrem iného aktivity zahŕňali čistenie Malého Dunaja, práce v knižnici, pomoc gymnáziu, stavanie kompostoviska, čistenie okolia Čunova a cyklotrasy pri Prístavnom Moste, a tiež umývanie plota pred natieraním. Pre dobrú vec sa ľudia nespojili len v Bratislave. Konečný počet účastníkov na celom Slovensku v rámci 19 miest dosiahol tento rok rekordnú hranicu - a to 8 532 dobrovoľníkov. Predčili tak aj tie najodvážnejšie očakávania organizátorov. Každý aktívny zamestnanec dostal na oplátku za pomoc ďakovný diplom. „Vďaka Nášmu Mestu sa dobrovoľníci v rovnakých tričkách na celom Slovensku spoja s jednotnou myšlienkou pomôcť svojmu okoliu. Zároveň tak zúčastnené firmy, ktoré venujú pracovný čas svojich zamestnancov, prejavia ochotu pomôcť práve tam, kde je to v danom meste potrebné,“ konštatuje Zuzana Novoveská, organizátorka dobrovoľníkov za Slovnaft.

Novinky (1)

Naše Mesto

12. február 2019

Slovnaftári opäť pomáhajú!

Šikovné ruky dobrovoľníkov zo Slovnaftu pomáhali pri sťahovaní a upratovaní zrekonštruovaného lôžkového oddelenia na Klinike detskej hematológie a onkológie v Bratislave – Kramároch.