Zelené oázy

15. ročník / 2021

Oživenie Moeszovej záhrady

3 000 €

O projekte

Neďaleko od rieky Slaná sa nachádza klasicistická kúria, ktorá bola postavená na začiatku 19. storočia. Dnešný park patril ku kúrii, ktorej poslední obyvatelia boli členovia rodiny Moeszovcov, dodnes ho nazývajú „Moeszova záhrada“. V rámci projektu boli v niekoľkých etapách vyčistený park od suchých a starých drevín, osadený mobiliár, tiež bol osadený mostík vedúci na ostrov uprostred záhrady, pozdĺž cesty boli vysadené stromoradie hrabov.

Podporené projekty v roku 2021

Novinky (39)

Zelené oázy

14. november 2023

Baťovianska záhrada je inšpiráciou pre nový ročník Zelených oáz

Baťovianska záhrada z Partizánskeho zvíťazila v 17. ročníku grantového programu Zelené oázy a odovzdáva štafetový kolík ďalším tvorcom lepšej krajiny. Nový ročník programu sa začína práve teraz a umožňuje obciam, mestám, neziskovým organizáciám, školám a komunitným centrám uchádzať o podporu pre svoje projekty.

Zelené oázy

14. marec 2023

Najviac hlasov ste dali zelenej oáze z Nitry

Finančnú podporu získali nápady vo všetkých krajoch Slovenska. Hlasovať sa dalo od začiatku februára do začiatku marca na stránke oazy.sk. Osem projektov reprezentovalo osem krajov Slovenska. „Každý projekt v hlasovaní štartoval so základnou sumou 1000 eur a uchádzal sa o jej navýšenie. Vyzbierali sme 6095 platných hlasov. Takýto veľký záujem o hlasovanie nás potešil. Je ocenením kvality projektov, zaradených do hlasovania,“ hovorí Ľubica Štúberová, programová manažérka programu Zelené oázy z Nadácie Ekopolis. Najúspešnejším sa stal projekt „Alej nás spája“ z nitrianskej mestskej časti Prameň. Miestna komunita pri obytnej zóne tam za pomoci obyvateľov blízkeho okolia a žiakov priľahlých škôl plánuje...