SLOVNAFT BAJK

Mestá pre deti sú lepšie pre všetkých

Vieme, že mesto je tu pre ľudí, nie naopak. A vieme aj to, že ak sa mesto prispôsobuje najmenším, benefitujú z toho aj všetci ostatní. Aj preto sme sa pripojili k pilotnému ročníku konferencie The Bratislava Summit: Start with Children, ktorá sa konala 28. a 29. mája v Starej tržnici.

Ako príklad zdravej formy prepravy poslúžili naše zdieľané bicykle Slovnaft BAjk, ktoré mohli účastníci a účastníčky využívať aj vďaka dočasnej stanici priamo pred dejiskom summitu. Práve tá privítala vizionárov, starostov, plánovačov, architektov, dizajnérov a vedúcich predstaviteľov firiem z celého sveta, aby sa podelili o svoje poznatky o tom, ako vytvoriť mestá vhodné pre deti. Pretože takéto mestá a ich obyvatelia budú schopní lepšie zvládať výzvy spojené s bezpečnosťou, meniacu sa demografiu aj zmenu klímy. 

Cez panelové diskusie až po praktické workshopy, pešie či cyklo prechádzky sa téma zdravého mesta priateľského k deťom dostávala pod kožu všetkým účastníkom a účastníčkam summitu. Teší nás, že táto téma bude vďaka Metropolitnému inštitútu Bratislava a magistrátu hlavného mesta Bratislavy ďalej rezonovať aj v praxi a úspešná konferencia sa opäť o rok zopakuje.

SpoluDokazemeVela TvorimeRiesenia

Novinky (1)

SLOVNAFT BAJK

02. jún 2021

Slovnaft BAjk podporuje projekt Do práce na bicykli

Národná kampaň Do práce na bicykli podporuje rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách. Partnerom tohtoročnej výzvy je aj Slovnaft BAjk – prevádzkovateľ najväčšej bikesharingovej služby v Bratislave. Kampaň je sprevádzaná súťažou, do ktorej sa môže zapojiť široká verejnosť. Slovnaft BAjk do súťaže venuje ročné predplatné pre víťazný tím a kampaň podporuje aj znížením ceny mesačného lístka v mesiaci jún na 6 eur.