Dobrý sused

Požiadajte Dobrého suseda o grant

Aby vaše nápady na pozitívne zmeny nezostali len v myšlienkach alebo na papieri, je tu program Dobrý sused, ktorý vám ukáže cestu ku grantu od spoločnosti Slovnaft. Obyvatelia okolia bratislavskej rafinérie takto realizujú svoje nápady už štyri roky. Na zlepšenie života miestnej komunity a susedských vzťahov môžete získať grant až 4.000 eur. O grant môžu požiadať: registrované mimovládne neziskové organizácie základné, stredné a materské školy centrá voľného času a komunitné centrá mestské časti Vrakuňa, Podunajské Biskupice, Ružinov a obec Rovinka Pri rozhodovaní o pridelení grantu veľmi zaváži ochota obyvateľov zapojiť sa do zmien v ich lokalite a aktívne dobrovoľníctvo. Dôležitá...

Aby vaše nápady na pozitívne zmeny nezostali len v myšlienkach alebo na papieri, je tu program Dobrý sused, ktorý vám ukáže cestu ku grantu od spoločnosti Slovnaft. Obyvatelia okolia bratislavskej rafinérie takto realizujú svoje nápady už štyri roky. Na zlepšenie života miestnej komunity a susedských vzťahov môžete získať grant až 4.000 eur. O grant môžu požiadať: Pri rozhodovaní o pridelení grantu veľmi zaváži ochota obyvateľov zapojiť sa do zmien v ich lokalite a aktívne dobrovoľníctvo. Dôležitá je tiež spolupráca žiadateľov so samosprávou či lokálnymi združeniami. Podporené projekty sa musia stať skutočnosťou do 6 mesiacov od pridelenia grantu. V minulom roku grantový program Dobrý sused podporil trinásť projektov, do realizácie sa zapojilo 253 dobrovoľníkov a plocha upravených a vysadených areálov je väčšia ako 26 000 m2. Vďaka grantu premenili dobrovoľníci – rodičia nevyužívanú betónovú plochu v materskej škôlke Srdiečko v Ružinove na záhradku na pestovanie zeleniny a byliniek. Grant pomohol aj pri vzniku prvej komunitnej záhrady v Podunajských Biskupiciach. Dobrý sused tiež podporil občianske združenie Odyseus vo Vrakuni pri vymaľovaní a uprataní klientskeho centra pri Pentagone aj so zapojením jeho klientov. Podporu dostali aj športové aktivity. Grant na nákup športového vybavenia využil hokejbalový klub v Podunajských Biskupiciach aj veslársky klub na Zlatých pieskoch a Dobrý sused podporil aj organizáciu 10. ročníka Vrakunského behu. Grantový program Dobrý sused je cielenou snahou Slovnaftu o zlepšenie kvality života v blízkom okolí rafinérie. Pri riadení programu a posudzovaní projektov spoločnosť spolupracuje s nadáciou Ekopolis. Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdete tu. #spoludokážemeveľa

Novinky (13)

Dobrý sused

07. november 2023

Dobrý sused pomôže už aj v Petržalke, Dunajskej Lužnej a Moste pri Bratislave. Požiadajte o podporu v 6. ročníku grantového programu.

Chýbajú peniaze na úpravu ihriska, organizáciu športového podujatia či vybavenie komunitného centra? Grantový program Dobrý sused dokáže pomôcť. V 6. ročníku môžu o grant požiadať nielen komunity z Ružinova, Vrakune, Podunajských Biskupíc a Rovinky, ale už aj z Petržalky, Dunajskej Lužnej a Mostu pri Bratislave. Dobrý sused podporuje nápady, ktoré zlepšia spolunažívanie a dobré medziľudské vzťahy, obohacujú kultúrny, športový alebo komunitný život a skvalitňujú verejný priestor. Najlepšie projekty si v roku 2024 a 2025 rozdelia sumu viac ako 61 tisíc eur.

Dobrý sused

03. október 2023

Solárna sušička aj retro blšák. Užitočné nápady zlepšia život v susedstve rafinérie Slovnaft

Basketbalové koše nastaviteľné aj pre menšie deti, nové ovocné stromy a vyvýšené záhony, a dokonca aj solárna sušička na liečivé bylinky. Užitočné projekty občianskych združení a škôl v bratislavských mestských častiach Ružinov, Vrakuňa a Podunajské Biskupice, a tiež v obci Rovinka mohli požiadať o grant z programu Dobrý sused aj tento rok. V piatom ročníku programu si 18 vybraných projektov rozdelilo spolu 32 800 eur.

Dobrý sused

11. máj 2023

Dobrý sused opäť podporuje ľudí s chuťou zveľadiť svoje okolie

Zeleň pre materské školy a parky, lepšie podmienky pre športovcov, bohatšie kultúrne podujatia. Už päť rokov sa môžu ľudia a komunity spoľahnúť na grantový program Dobrý sused. Stačí jasný zámer spojený s dobrovoľníckym nadšením – a peniaze nemusia byť problém.