SLOVNAFT Cup

SLOVNAFT CUP: Rekordný počet klubov a finále premiérovo v Košiciach

Jubilejný 55. ročník najstaršej slovenskej pohárovej súťaže – SLOVNAFT CUP-u – vstupuje do sezóny s najvyšším počtom prihlásených klubov. Až 281 mužstiev zabojuje v ročníku 2023/24 o cennú trofej. Ide o doteraz najvyšší počet súťažiacich klubov, o 26 viac než priniesol minulý ročník súťaže. Pohárová sezóna 2023/24 odštartuje predkolom, ktoré je na programe 22. a 23. júla. Finále sa premiérovo odohrá v Košiciach na jar budúceho roka.

Do súboja o slovenský pohár vstupuje tento rok 12 účastníkov najvyššej Niké ligy (fortunaligistov), 14 druholigistov, 32 treťoligistov, 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu a 47 z Východoslovenského futbalového zväzu.

Aktuálny ročník SLOVNAFT CUP-u bude pozostávať z predkola a ôsmich kôl. Predkolo a prvé kolo je založené na regionálnom princípe, spravidla sa medzi sebou stretnú len mužstvá z jedného regiónu. Dvojice si žrebujú samotné regióny, následne sa vytvára pavúk, ktorý je platný aj pre ďalšie dve kolá. Od štvrtého kola sa už každé kolo žrebuje zvlášť.

Priame prenosy z pohárových zápasov prinesie aj tento rok na obrazovky televízia JOJ Šport a Futbalnet.TV. Dejiskom finálového zápasu na jar roku 2023 bude nová Košická futbalová aréna.

 

Do nového ročníka obľúbenej pohárovej súťaže vstupujeme ako verný futbalový partner s nádejou, že prinesie atraktívne duely naprieč celým Slovenskom. Vďaka tomu, že je súťaž otvorená pre všetkých, práve v SLOVNAFT CUP-e nie je o nevídané športové príbehy núdza. Pokračujeme aj v kampani Fandime slušnosti, nie násiliu, ktorou pripomíname dôležitosť férového a slušného fandenia na tribúnach. Chceme prilákať na štadióny viac ľudí a vytvárať prajné prostredie, kde sa ctí fair play,“ povedal Anton Molnár, hovorca a riaditeľ komunikácie spoločnosti SLOVNAFT, a.s. Značka Slovnaft je partnerom SLOVNAFT CUP-u už 13. rok za sebou. 

Novinky (16)

SLOVNAFT Cup

03. máj 2023

FINÁLE SLOVNAFT CUPU 2022/23 – Spartak Trnava obhájil titul

Finálový zápas sa odohral v pondelok 1. mája 2023 na trnavskom Štadióne Antona Malatinského. Do histórie súťaže sa zapíše aj rekordným počtom divákov na tribúnach, ktorých bolo 15 427, čo je najviac v novodobej histórii pohárovej súťaže od roku 1993.

SLOVNAFT Cup

29. september 2022

Slovnaft fandí slušnosti na štadiónoch

Bratislava, 28. 9. 2022 – Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. otvára diskusiu o správaní sa na fanúšikovských tribúnach. Aby fandenie a podpora športu vytvárali prostredie priateľské k rodinám, spustila kampaň „Fandime slušnosti na štadiónoch“. Jej ambíciou je upozorniť na hrozby spojené s nekultúrnym fandením a poukázať na pozitíva športového fandenia, ktoré môže byť inšpiratívne, podporujúce a zábavné pre všetkých.

SLOVNAFT Cup

12. júl 2022

SLOVNAFT CUP: 54. ročník súťaže s historicky najvyšším počtom tímov

Najvyššia futbalová pohárová súťaž na Slovensku prelomila doterajší rekord v počte prijatých prihlášok. O trofej Slovnaft Cup v ročníku 2022/23 bude súperiť 255 tímov. Do súťaže sa môžu zapojiť všetky slovenské kluby od Fortuna ligy po šiestu najvyššiu súťaž. Aktuálny ročník začína predkolom 27. júla.