Štefan Svitko

Štefan Svitko laureátom Mimoriadnej ceny Krištáľového krídla 2022

Už 13 rokov je Slovnaft hrdým partnerom vytrvalého športovca a človeka s veľkým srdcom, Štefana Svitka. V nedeľu 20. marca 2022 bol Števo ocenený Mimoriadnou cenou Krištáľového krídla, ktorú získal nielen za svoje obdivuhodné športové výsledky, ale najmä za svoju výnimočnú ľudskosť a zmysel pre fair play. Vnímame ako veľké šťastie, že naša spolupráca prerástla za tie roky do priateľstva a Števovi srdečne blahoželáme. V jeho rukách je Mimoriadna cena na správnom mieste.

Cenu si na jubilejnom 25. ročníku Krištáľového krídla prevzal Štefan Svitko z rúk Kataríny Srkala, výkonnej riaditeľky Krištáľového krídla, a Jána Bilinského, predsedu Veľkej poroty Krištáľového krídla. Porota ocenila Svitkove špičkové športové výkony, ale aj mimoriadny ľudský rozmer zápolenia, športového ducha a hrdinstvo, ktoré dokázal, keď počas pretekov zastal pri zranených súperoch a bez zaváhania im poskytol pomoc. „Všetci vieme, že v športe ide o výsledky. Tam sa nehrá na „keby“ a na obrazovkách televízií vidieť väčšinou len víťazov. Bez poctivej a férovej cesty by to však nešlo. Hoci sa venujem individuálnemu športu, kde každý ide za seba, beriem ostatných pretekárov nielen ako svojich súperov, ale ako kolegov a spolubojovníkov v teréne. Práve na Rely Dakar, ktorú som tento rok jazdil už po 13. krát, je to vidieť najviac. Ďakujem preto ešte raz za túto cenu. Možno sa aj vďaka nej stane môj príbeh inšpiráciou pre ostatných,“ povedal po gala večere Štefan Svitko.

Novinky (37)

Štefan Svitko

25. január 2022

Svitko na Dakare predviedol rýchlosť, skvelú formu aj bojovnosť

Najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko sa v sobotu 15. januára 2022 v noci vrátil z najnáročnejšej maratónskej rely sveta v Saudskej Arábii. Na Dakare 2022 štartoval vo farbách Slovnaft Rally Teamu už trinásty raz a opäť potvrdil, že patrí medzi svetovú špičku. Svoj tohtoročný výkon hodnotí vysoko, a to aj napriek celkovému 12. miestu.

Štefan Svitko

09. január 2022

SLOVNAFT Rally Team 2022

Členovia SLOVNAFT Rally Teamu odpovedajú na otázku, čo je pre nich na Dakare najdôležitejšie. Viac sa dozviete vo videu.