Štefan Svitko

Štefan Svitko laureátom Mimoriadnej ceny Krištáľového krídla 2022

Už 13 rokov je Slovnaft hrdým partnerom vytrvalého športovca a človeka s veľkým srdcom, Štefana Svitka. V nedeľu 20. marca 2022 bol Števo ocenený Mimoriadnou cenou Krištáľového krídla, ktorú získal nielen za svoje obdivuhodné športové výsledky, ale najmä za svoju výnimočnú ľudskosť a zmysel pre fair play. Vnímame ako veľké šťastie, že naša spolupráca prerástla za tie roky do priateľstva a Števovi srdečne blahoželáme. V jeho rukách je Mimoriadna cena na správnom mieste.

Cenu si na jubilejnom 25. ročníku Krištáľového krídla prevzal Štefan Svitko z rúk Kataríny Srkala, výkonnej riaditeľky Krištáľového krídla, a Jána Bilinského, predsedu Veľkej poroty Krištáľového krídla. Porota ocenila Svitkove špičkové športové výkony, ale aj mimoriadny ľudský rozmer zápolenia, športového ducha a hrdinstvo, ktoré dokázal, keď počas pretekov zastal pri zranených súperoch a bez zaváhania im poskytol pomoc. „Všetci vieme, že v športe ide o výsledky. Tam sa nehrá na „keby“ a na obrazovkách televízií vidieť väčšinou len víťazov. Bez poctivej a férovej cesty by to však nešlo. Hoci sa venujem individuálnemu športu, kde každý ide za seba, beriem ostatných pretekárov nielen ako svojich súperov, ale ako kolegov a spolubojovníkov v teréne. Práve na Rely Dakar, ktorú som tento rok jazdil už po 13. krát, je to vidieť najviac. Ďakujem preto ešte raz za túto cenu. Možno sa aj vďaka nej stane môj príbeh inšpiráciou pre ostatných,“ povedal po gala večere Štefan Svitko.

Novinky (39)

Štefan Svitko

22. január 2024

🏍️ Štefan Svitko si na jubilejnom Dakare splnil svoj cieľ skončiť v TOP 10 🏍️

Trojnásobný majster Európy, 25-násobný majster Slovenska v enduro a cross country a najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko sa v sobotu 20. januára 2024 v noci vrátil zo Saudskej Arábie z najprestížnejších pretekov sveta. Na Rely Dakar štartoval vo farbách Slovnaft Rally Teamu už pätnástykrát. Pri jeho mene sa v listine motocyklových pretekárov vyníma oficiálny štatút „Dakarská legenda“. Opäť sa ukázalo, že mu tento štatút oprávnene patrí. V nabitej konkurencii továrenských jazdcov skončil na celkovom 9. mieste.

Štefan Svitko

05. január 2024

Štefan Svitko prepisuje históriu počtu štartov na Dakare

Už pätnásty raz sa Štefan Svitko vo farbách Slovnaft Rally Teamu postaví na štart najťažšej rely sveta. Najúspešnejší slovenský motocyklový jazdec, trojnásobný majster Európy, ktorý sa tento rok po 25. krát stal majstrom Slovenska v enduro a cross country bude opäť jazdiť s titulom Dakarská legenda.