Hádzaná

V NOVEJ SEZÓNE SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGY SA PREDSTAVÍ AMBICIÓZNY NOVÁČIK

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov štartuje v sezóne 2019/2020 s deviatimi tímami. Hlavným favoritom nového ročníka je obhajca titulu Tatran Prešov, ktorému chcú skomplikovať cestu na prvú priečku nielen tímy Šale či Považskej Bystrice, ale aj ambiciózny nováčik Košice Crows s viacerými zvučnými menami v kádri.

„Myslím si, že nadchádzajúci ročník bude kvalitnejší a dramatickejší ako predchádzajúci," uviedol na margo tímov riaditeľ súťaží Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Peter Brunovský. Prvé zápasy Slovnaft handball extraligy odohrajú na rozhraní augusta a septembra. Súťažný model sa v tomto ročníku nezmenil. Najskôr sa bude hrať základná, potom nadstavbová časť, následne play-off a Ligový pohár. Extraliga vyvrcholí v posledný májový víkend. Tím na 9. priečke po dlhodobej časti bude hrať baráž s druhým tímom I. ligy o účasť v nasledujúcom ročníku. Víťaz I. ligy má postup do extraligy zaistený automaticky. Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov má tretí rok hlavného partnera v spoločnosti Slovnaft. "Máme záujem naďalej podporovať tento šport. Chceme, aby bola hádzaná populárna nielen na úrovni ligy, ale aj reprezentácie. Vynasnažíme sa robiť všetko pre to, aby do hľadísk hál prišlo čo najviac divákov a zároveň sme k tomuto športu pritiahli aj mladých," povedal na tlačovej konferenciizástupca Slovnaftu Martin Demčák. Súčasťou hádzanárskej sezóny bude tradične aj Slovenský pohár. Vyvrcholí 14. - 15. marca 2020 turnajom Final 4 pre mužov i ženy.

Novinky (4)

Hádzaná

06. december 2021

Partnermi majstrovstiev Európy v hádzanej mužov sú Slovnaft a MOL

Slovnaft ako jedna z popredných spoločností v strednej a východnej Európe dlhodobo pomáha pri rozvoji športu na Slovensku – od podpory mladých talentov po partnerstvá so športovými klubmi či súťažami. Už piatu sezónu podporuje aj slovenskú hádzanársku reprezentáciu mužov. Slovnaft spolu s jeho materskou spoločnosťou, Skupinou MOL, sú zároveň oficiálnymi partnermi EHF majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022. Toto prestížne podujatie usporiadajú spoločne Slovensko a Maďarsko.

Hádzaná

21. máj 2018

Tatran Prešov je víťazom Slovnaft Handball Extraligy

Vo štvrtom finálovom zápase Slovnaft Handball Extraligy mužov nenechali hádzanári Tatrana Prešov nič na náhodu a zabezpečili si víťazstvo v sezóne 2017/2018. Je to ich dvanásty titul v rade a potvrdzuje, že Tatran si neohrozene drží pozíciu hádzanárskej jednotky.