Hádzaná

Začína kontinentálny šampionát v hádzanej EHF EURO 2022 s podporou Slovnaftu a skupiny MOL

Najlepšie hádzanárske reprezentácie zabojujú o európsky titul od 13. do 30. januára 2022 na majstrovstvách, ktoré tento rok organizujú spoločne Slovensko a Maďarsko. U nás sa zápasy odohrajú v Bratislave na štadióne Ondreja Nepelu a v košickej Steel Arene, kde sa predstaví aj slovenská reprezentácia.

Prestížny šampionát prinesie rýchle, akčné a vizuálne atraktívne zápasy. Odohrajú sa aj s diváckou kulisou. 25 % kapacity hľadísk môžu zaplniť nadšenci tohto športu po splnení aktuálne platných protiepidemických opatrení. Partnerom majstrovstiev Európy EHF EURO 2022 je spoločnosť Slovnaft a skupina MOL, ktoré mužskú a ženskú hádzanú podporujú dlhodobo. „Napriek pandémii a životu s obmedzeniami, sme si v Slovnafte povedali hneď od začiatku, že nás to nezastaví. Nezastaví nielen z pohľadu našich zákazníkov, ale aj z pohľadu podpory športu, environmentálnych projektov, podpore kultúry, komunít či vzdelania. Napriek tomu, že aj my čelíme ťažko predvídateľnému ekonomickému prostrediu, naša angažovanosť a podpora vo verejnom priestore ostáva rovnaká a neuberáme z nej. Pretože tak, ako sa môžete spoľahnúť na žltočiernu sieť našich staníc s predajňami Fresh Corner, tak chceme spoľahlivo pomôcť zvládnuť aj usporiadanie šampionátu. Pre Slovensko je to výnimočná udalosť, hostiť kontinentálne majstrovstvá je veľká česť a historická skúsenosť, pri ktorej chceme byť. Zároveň je to príležitosť, aby sme sa ako krajina spojili a povzbudili náš národný tím v zápasoch o majstra Európy,“ povedal CEO spoločnosti Slovnaft Marek Senkovič. „Slovenský zväz hádzanej je hrdý na to, že náš dlhoročný partner – spoločnosť Slovnaft ako člen Skupiny MOL, sa stala partnerom ME 2022 v hádzanej mužov. Jednak to dokazuje, že aj spoločnosť z tohoto regiónu sa môže stať partnerom jedného z najvýznamnejších športových podujatí, aké sa konajú v Európe. A rovnako je to dôkazom toho, že hádzaná je príťažlivým produktom aj pre veľkých reklamných zadávateľov. Pevne veríme, že organizácia ME aj vďaka takémuto partnerovi bude v čo najlepšom poriadku a fanúšikom poskytne čo najviac zábavy a radosti," uviedol prezident SZH Jaroslav Holeša. Slovensko bude mať pri organizovaní seniorského hádzanárskeho šampionátu premiéru. Atmosféru na zápasoch bude povzbudzovať aj oficiálny maskot, jeleň Tricky. Našu národnú reprezentáciu povedie do zápasov tréner Peter Kukučka s kapitánom mužstva Ľubomírom Ďurišom. Slováci odohrajú prvý zápas vo svojej F skupine v Košiciach proti Nórsku už v prvý deň šampionátu, vo štvrtok 13. januára o 20.30 hod.

Novinky (4)

Hádzaná

06. december 2021

Partnermi majstrovstiev Európy v hádzanej mužov sú Slovnaft a MOL

Slovnaft ako jedna z popredných spoločností v strednej a východnej Európe dlhodobo pomáha pri rozvoji športu na Slovensku – od podpory mladých talentov po partnerstvá so športovými klubmi či súťažami. Už piatu sezónu podporuje aj slovenskú hádzanársku reprezentáciu mužov. Slovnaft spolu s jeho materskou spoločnosťou, Skupinou MOL, sú zároveň oficiálnymi partnermi EHF majstrovstiev Európy v hádzanej mužov 2022. Toto prestížne podujatie usporiadajú spoločne Slovensko a Maďarsko.

Hádzaná

30. august 2019

V NOVEJ SEZÓNE SLOVNAFT HANDBALL EXTRALIGY SA PREDSTAVÍ AMBICIÓZNY NOVÁČIK

Najvyššia slovenská súťaž hádzanárov štartuje v sezóne 2019/2020 s deviatimi tímami. Hlavným favoritom nového ročníka je obhajca titulu Tatran Prešov, ktorému chcú skomplikovať cestu na prvú priečku nielen tímy Šale či Považskej Bystrice, ale aj ambiciózny nováčik Košice Crows s viacerými zvučnými menami v kádri.

Hádzaná

21. máj 2018

Tatran Prešov je víťazom Slovnaft Handball Extraligy

Vo štvrtom finálovom zápase Slovnaft Handball Extraligy mužov nenechali hádzanári Tatrana Prešov nič na náhodu a zabezpečili si víťazstvo v sezóne 2017/2018. Je to ich dvanásty titul v rade a potvrdzuje, že Tatran si neohrozene drží pozíciu hádzanárskej jednotky.