Zelené oázy

Víťazom verejného hlasovania v tomto ročníku programu je interaktívny včelín v Nitre

Najvyššiu finančnú podporu z grantového programu Zelené oázy si tento rok odnesie víťaz verejného hlasovania – projekt BIO:VCEL:IN Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

O poradí všetkých 8 projektov v hlasovaní rozhodlo viac ako 7 tisíc hlasov.

Všetky tohtoročné projekty, ktoré komisia zaradila do hlasovania, boli podľa Nadácie Ekopolis kvalitné a majú veľký potenciál podporiť prírodný charakter krajiny. Nové miesta, ktoré vďaka nim vzniknú budú dostupné verejnosti, aby tu ľudia mohli tráviť voľný čas, prechádzať sa, vzdelávať sa či oddychovať.

Okrem projektov v hlasovaní verejnosti získalo priamou podporou grant aj ďalších 16 projektov vybraných odbornou komisiou. Spolu tak v tomto roku vznikne na Slovensku 24 zelených oáz. O ich vznik sa zaslúžia ľudia venujúci svoj čas a úsilie do zveľaďovania svojho okolia.

Za 18 rokov trvania programu Zelené oázy získalo podporu už viac ako 440 projektov v celkovej sume viac ako milión eur.

#SpoluDokážemeVeľa

 

Novinky (38)

Zelené oázy

14. november 2023

Baťovianska záhrada je inšpiráciou pre nový ročník Zelených oáz

Baťovianska záhrada z Partizánskeho zvíťazila v 17. ročníku grantového programu Zelené oázy a odovzdáva štafetový kolík ďalším tvorcom lepšej krajiny. Nový ročník programu sa začína práve teraz a umožňuje obciam, mestám, neziskovým organizáciám, školám a komunitným centrám uchádzať o podporu pre svoje projekty.

Zelené oázy

14. marec 2023

Najviac hlasov ste dali zelenej oáze z Nitry

Finančnú podporu získali nápady vo všetkých krajoch Slovenska. Hlasovať sa dalo od začiatku februára do začiatku marca na stránke oazy.sk. Osem projektov reprezentovalo osem krajov Slovenska. „Každý projekt v hlasovaní štartoval so základnou sumou 1000 eur a uchádzal sa o jej navýšenie. Vyzbierali sme 6095 platných hlasov. Takýto veľký záujem o hlasovanie nás potešil. Je ocenením kvality projektov, zaradených do hlasovania,“ hovorí Ľubica Štúberová, programová manažérka programu Zelené oázy z Nadácie Ekopolis. Najúspešnejším sa stal projekt „Alej nás spája“ z nitrianskej mestskej časti Prameň. Miestna komunita pri obytnej zóne tam za pomoci obyvateľov blízkeho okolia a žiakov priľahlých škôl plánuje...

Zelené oázy

06. február 2023

Zahlasujte do 6. marca za zelené oázy

Aj vy môžete rozhodnúť, kde vyrastú nové zelené oázy a aká bude výška grantu, ktorý dostanú dobrovoľníci na ich realizáciu. O osude 8 zelených projektov môžete hlasovať od 6. februára do 6. marca na <a href="https://www.oazy.sk" target="_blank">www.oazy.sk</a>. Projekty na verejné hlasovanie vybrala odborná komisia v 17. ročníku grantového programu Zelené oázy. Zároveň udelila priamu finančnú podporu ďalším 18 projektom.