Volejbal

Slovenská volejbalová reprezentácia má v dôležitom roku našu podporu

Národná volejbalová reprezentácia má v nás aj v roku 2023 dôležitého spojenca. Silná slovenská značka a jednotka na trhu s palivami podporuje slovenský volejbal z pozície hlavného reklamného partnera v dôležitom roku, v ktorom ženský reprezentačný tím čakajú duely na prestížnom európskom šampionáte EuroVolley 2023. Veríme, že spolupráca priaznivo ovplyvní výkony národných tímov počas celého roka.

Oba slovenské reprezentačné tímy Slovenska majú tento rok za sebou zápasy v Zlatej Európskej lige na ihriskách súperov a od soboty 10. júna ich do 17. júna čaká dokopy päť domácich duelov v Nitre. V polovici augusta vyvrcholí „sezóna“ žien majstrovstvami Európy EuroVolley 2023, do ktorého sa ženský tím, kvalifikoval ešte minulý rok suverénnym víťazstvom vo svojej skupine. Slovenky sa ME zúčastnia po šiesty raz, tretíkrát za sebou. Šťastena im priala aj pri žrebe, ktorý im vybral skupinu D so súperkami z Fínska, Španielska, Estónska, Francúzska a Holandska. Zápasy uvedie naživo TV Joj Šport.

Verejnosť už pozná aj širšiu nominačnú súpisku žien na vrchol sezóny. Hlavný tréner Michal Mašek opäť počíta s tradične silnými skúsenými hráčkami, napríklad Karin Palgutovou, aktuálnou držiteľkou ocenenia volejbalistka roka, Máriou Žernovič či Barborou Kosekovou. Tím sa v Zlatej Európskej lige omladil, príležitosť dostali aj mladé hráčky. Zaujímavosťou je súrodenecká dvojica Karolína a Alexandra Fričové.
33. ročník európskeho šampionátu EuroVolley 2023 sa odohrá v štyroch krajinách – v Belgicku, Taliansku, Nemecku a v Estónsku – od 15. augusta do 3. septembra.

„Je nesmierne dôležité a v súčasnej dobe vzácne, ak uzavriete partnerstvo, ktoré netrvá len jeden rok. V roku 2022 sme započali spoluprácu so spoločnosťou Slovnaft, ktorá sa stala hrdým hlavným partnerom oboch seniorských reprezentácií. V prvom roku spolupráce sme postúpili so ženským reprezentačným tímom na záverečný turnaj majstrovstiev Európy 2023 a sme veľmi potešení, že aj vďaka tomuto výsledku budeme pokračovať v partnerstve ďalej. Slovenská volejbalová federácia našla v spoločnosti Slovnaft silného a strategického partnera, vďaka ktorému sa môžu naše reprezentačné tímy vďaka vytvoreným podmienkam posúvať dopredu. Sme vďační za spojenie slovenského reprezentačného volejbalu s rafinérskym gigantom, ktorý je významným podporovateľom športu na Slovensku,“ vyjadril sa Marek Rojko, prezident Slovenskej volejbalovej federácie.

Slovenský šport má v spoločnosti SLOVNAFT dlhodobého podporovateľa. K futbalu, hádzanej, a motoristickému športu, pribudol minulý rok volejbal. „Športové nadšenie, nezlomnosť a energia, s ktorou reprezentačné tímy do duelov vstupujú sú pre nás veľkou inšpiráciou pre život. Slovenských športovcov a športovkyne vnímame ako dôležité vzory pre mladých ľudí. Aj to sú dôvody, prečo radi podávame pomocnú ruku slovenskému športu. Tešíme sa, že spolupráca so Slovenskou volejbalovou federáciou pokračuje a môžeme ju rozvíjať. Oba naše tímy podávajú solídne výkony a majú našu vďaku za reprezentáciu Slovenska na dôležitých podujatiach. Minuloročný úspech našich volejbalistiek v kvalifikačných zápasoch na EuroVolley 2023 sme s napätím sledovali. S o to väčšou nádejou sa pozeráme do budúcnosti a držíme Slovenkám na európskom šampionáte palce,“ uviedol Anton Molnár, hovorca a riaditeľ komunikácie SLOVNAFT, a.s.

#SpoluDokazemeVela

Novinky (2)

Volejbal

02. august 2022

Volejbalové reprezentácie Slovenska získali silného partnera – Slovnaft

Slovenská volejbalová reprezentácia sa krátko pred kvalifikačnými zápasmi na majstrovstvá Európy (ME) mužov aj žien EuroVolley 2023 spojila so silnou značkou. Hlavným partnerom reprezentácie sa stala spoločnosť SLOVNAFT, a.s., ktorá je slovenskou jednotkou na trhu s palivami. Predstavitelia oboch partnerov veria, že spolupráca priaznivo ovplyvní výkony národných tímov v boji o miestenku na ME.