Aj kvapka oleja sa ráta

Za pol roka viac než 26 ton použitého kuchynského oleja

Na čerpacích staniciach po celom Slovensku máme až 195 zberných miest, kde môžete kedykoľvek odovzdať použitý kuchynský olej na ďalšie spracovanie a získať zaň body na svoje MOVE konto.

Vedeli ste, že 1 deciliter oleja dokáže znečistiť až 1000 litrov vody? Príroda si s nerozložiteľným olejom nedokáže poradiť. Škodí vode, pôde aj živočíchom. Ani vylievanie oleja do výlevky v kuchyni nie je dobrý nápad. Na stenách kanalizačných rúr tuhne, znižuje prietok a môže časti kanalizácie upchávať. Preto sme pred 12 rokmi odštartovali iniciatívu Aj kvapka oleja sa ráta a za ten čas sme s partnerskou spoločnosťou Meroco spracovali už vyše 400 ton kuchynského oleja na biopalivovú zložku, ktorú pridávame do motorového paliva.

Okrem našich čerpacích staníc cestuje projekt Aj kvapka oleja sa ráta aj priamo k vám. Napríklad dnes nájdete naše zberné miesto na podujatí Eko deň v Považskej Bystrici.

#SpoluDokazemeVela #AjKvapkaOlejaSaRata #CircularEconomy

Novinky (11)

Aj kvapka oleja sa ráta

27. jún 2018

Júnová roadshow Kvapky oleja

Tento rok sme opäť priblížili službu odovzdania použitého kuchynského oleja na čerpacích staniciach Slovnaft bližšie verejnosti.