Talenty Novej Európy

Rozumieť mladým talentom znamená podporovať ich

Podporujeme výnimočné mladé talenty, ktorých rozvoj by mohol byť v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov potlačený alebo oslabený.

O programe

Výnimočné mladé talenty, ktorých rozvoj môže byť potlačený alebo oslabený v dôsledku nedostatku finančných prostriedkov, sú okrem spoločnosti SLOVNAFT, a.s. dlhodobo podporované najmä Stredoeurópskou nadáciou.Školy, športové kluby, centrá voľného času a často aj samotní rodičia, nemajú dostatočné možnosti a vybavenie na zabezpečenie plnohodnotného rozvoja mladého talentu.

Počas 16. ročníkov grantového programu TNE sa nám podarilo podporiť 518 výnimočne nadaných detí vo veku od 8 do 25 rokov sumou 980 000 €. Aj vďaka tomu tak môžu mladé talenty rozvíjať svoje schopnosti v oblasti športu, vedy a umenia. #spoludokazemevela

Poznáte vo svojom okolí talent, ktorý by sa mal prihlásiť do nášho grantového programu?

V aktuálnom, už šestnástom ročníku, grantového programu je opäť k dispozícii 66 000 EUR. Tie budú rozdelené medzi mladých ľudí, ktorí dosahujú výnimočné výsledky v v oblastiach vedy, umenia alebo športu.

Pre koho je program určený?

Program je určený pre žiakov/žiačky a študentov/študentky základných, stredných a tiež vysokých škôl s vynikajúcimi výsledkami na domácej či medzinárodnej scéne, ktorí majú jasnú predstavu o svojom ďalšom napredovaní. Výzva je určená aj pre talentované deti a mladých ľudí, ktorí získali podporu už v minulých ročníkoch programu.

PRED VYPLNENÍM online prihlášky si podrobne prečítajte pravidlá grantového programu.

Čo bude potrebovať uchádzač o grant?

Motivačný list, potvrdenie o návšteve školy, odporúčanie (vyjadrenie odporúčanej osoby), online ukážku práce a diplom.

Čo bude potrebovať uchádzač o grant?

Motivačný list, potvrdenie o návšteve školy, odporúčanie (vyjadrenie odporúčanej osoby), online ukážku práce a diplom.

Prihláste svoj talent a získajte grant na rozvoj svojho nadania.

Medzi talentované deti a mladých ľudí grant opätovne rozdelíme až

66 000 €

Príbehy úspešných talentov

Podporené talenty

Novinky (29)

Talenty Novej Európy

02. marec 2023

ROZUMIEŤ MLADÝM TALENTOM ZNAMENÁ PODPOROVAŤ ICH: Šestnásty ročník programu TNE pre nadaných mladých ľudí je otvorený

Mnohé talentované deti a mládež majú aj chuť aj vytrvalosť, no niekedy im chýbajú prostriedky. Aby mohli rozvíjať svoj talent a pracovať na sebe, už šestnásty rok sa môžu v grantovom programe Talenty Novej Európy (TNE) uchádzať o podporu. Program, na ktorom spolupracuje Stredoeurópska nadácia (CEF) so spoločnosťou SLOVNAFT, a.s., podporuje mladé výnimočné talenty vo veku 8 až 25 rokov, ktoré vynikajú v niektorej z oblastí športu, umenia či vedy. Za uplynulých 15 rokov programu získalo takto podporu viac ako 500 talentov v súhrnnej hodnote takmer 980 tisíc eur. V minulom roku si grant vo výške 66 000 eur rozdelilo...

Projektový manažér

Stredoeurópska nadácia
– Középeurópai Alapítvány

Štúrova 1090/7

929 01 Dunajská Streda

Ing. Katarína Cséfalvay

E-mail: katarina.csefalvay@cef.sk

Vyhlasovateľ

Logo CEF